Prášek z mladého ječmene bohatý na antioxidanty se získává z mladých listů této obilniny, respektive z čerstvé šťávy prostřednictvím šetrné metody sušení, aby nedocházelo k snížení výživové hodnoty. Šťávu z mladého ječmene konzumovali již staří Řekové a Římané a to zejména gladiátoři za účelem podpory zdraví, energie a síly. Kvalitní prášek z mladého ječmene se vyznačuje velmi vysokým obsahem chlorofylu (právě výše chlorofylu je známkou antioxidačních a detoxikačních vlastností mladého ječmene). Více o významu chlorofylu pro zdraví se dočtete v článku zde.

 

Mladší je zkrátka lepší

 

V raném stádiu růstu mladých listů ječmene tyto obsahují velmi vysokou koncentraci vitamínů, minerálů, enzymů, aminokyselin a chlorofylu. Postupem růstu však tato koncentrace značně klesá a začíná převažovat nestravitelná vláknina. Proto je nejvýznamnějším zdrojem živin mladá rostlina s vysokým obsahem živin.

 

Mladý ječmen obsahuje:

 

 

 

Mladý ječmen pomáhá

 

Konzumace mladého ječmene vám pomůže například odkyselovat tělo, napravovat buněčnou DNA díky chlorofylu, bojovat proti škodlivým volným radikálům v krevním oběhu, zlepšovat zdraví vlasů a pokožky či přiznivě ovlivňovat trávení.

 

Mladý ječmen je vhodný nejen pro všechny zdravé osoby na podporu celkového zdraví, ale také pro sportovce (i v případech nadměrné konzumace živočišných bílkovin – detoxikační vlastnosti ječmene) a jinak aktivní jedince, pro diabetiky, obézní osoby a s nadváhou, s poruchami růstu vlasů, nehtů a při špatné pleti.

 

 

Jak konzumovat mladý ječmen

 

ČÍST  Augmentace - před a po aneb Co vás čeká, když si necháte upravit poprsí

Nejlépe v podobě nápoje: 1 – 2  plné lžičky prášku z mladého ječmene na 2 – 3 dcl čisté vody. Živiny se okamžitě dostávají do krevního oběhu a je to nejideálnější způsob konzumace. Jako další inspiraci vám nabízíme vlastní databázi receptů a smoothie koktejlů. Prakticky do každého smoothie koktejlu můžete přidat 1-2 lžičky mladého ječmene.

 

 

Vše o chlorofylu, hlavní složce mladého ječmene

 

Chlorofyl je nejvýznamnějším „čističem“ a stavitelem krve, nachází se ve všech zelených rostlinách a často je znám pod názvem „zelená krev“. Chlorofyl souvisí s procesem fotosyntézy – interakce mezi energií v slunečním světle a chlorofylem. 

 

Prostřednictvím fotosyntézy vzniká potrava pro rostliny v jejich zelených listech. Chlorofyl je pro vznik této potravy nezbytně nutný, přičemž potravou rozumíme karbohydráty a další cukry. Tyto vznikají  z anorganických minerálů přes fotosyntézu, za přítomnosti světla. Chlorofyl má schopnost odstraňovat těžké kovy, zbytky chemikálií (jakožto i léků) a jiné toxiny a je jedním ze základních stavebních kamenů života na této planetě.

 

Chlorofyl v rostlinách se velmi podobá krevnímu barvivu hemoglobinu. Rozdíl je v centrálním atomu, kdy v případě chlorofylu je tímto hořčík a u hemoglobinu se jedná o železo. 

 

Zdravotní benefity chlorofylu

 

Chlorofyl je výborným doplňkem při léčbě různých druhů anémie, pro zlepšení zdravotního stavu jako takového, zlepšení srdeční činnosti, snížení vysokého krevního tlaku, napravuje stěnu střev (v případě zanesení nesprávnou stravou), posiluje stěny žil, transportuje kyslík, čistí játra, odkyseluje tělo (většina populace trpí na překyselení organismu v důsledku nesprávných stravovacích zvyklostí a je klinicky prokázáno, že překyselení přispívá k řadě onemocnění, včetně rakovinného), dokonce přispívá k čištění těla od radioaktivní kontaminace.

 

U chlorofylu byly dále zjištěny antiseptické účinky napomáhající k odstraňování nepřátelských choroboplodných zárodků, aniž by docházelo k poškozování okolních tkání, což se často objevuje v případě syntetických léčiv, včetně jejich vedlejších účinků, alergických reakcí těla či následné zanesení ledvin těmito látkami. Chlorofyl zvyšuje buněčnou resistenci vůči nepřátelským bakteriím a zabraňuje šíření jedů choroboplodnými zárodky.

ČÍST  Jak na úpravu a zvýraznění obočí? Poradíme s výběrem tvaru a líčením!

 

Chlorofyl významně pomáhá při léčbě ran, při nanesení na ně často odstraňuje nepříjemný zápach rány a postupně dochází k přirozenému ozdravnému procesu.

 

Jak chlorofyl konzumovat

 

Při konzumaci chlorofylu (v našem případě mladého ječmene a spiruliny) doporučujeme nápoj v poměru 1-2 lžičky mladého ječmene bio na 3 dcl čisté vody, v případě spiruliny 1 lžičku. Možno také připravit nápoj z obou doplňků, tím se významně zvýší nutriční hodnota nápoje.

 

Tyto zelené nápoje jsou ideálním zdrojem nejdůležitějších živin, proteinů, minerálů, sacharidů a antioxidantů, které lidské tělo potřebuje. Po konzumaci jsou tyto látky okamžitě transportovány krví do buněk v celém těle a nedochází tak k zbytečnému procesu rozkladu syntetických látek, které jsou v syntetických přípravcích.

 

Ctíme přírodní původ člověka a proto věříme, že je pro lidské tělo mnohem přirozenější konzumovat látky, jenž jsou našemu tělu nejbližší!